DEFENDER 100

Δημοσίευσηαπό pouf » Σάβ Φεβ 04, 2012 5:10 pm

panos110 έγραψε:Οποτε θες ελα να το οδηγησεις φιλε.
Δουλευει σαν ελβετικο ρολογακι και παιρνει μπρος με μιση μιζια!!!

Πανο πρεπει να ξερεις οτι εχει κι αλλους .........αρρωστους. καπου στο Αγρινιο κατοικοεδρευει :lol:
γραφει οταν το θυμηθει εδω περα αυτος............. :lol:

αλλα μετα απο ολικο restoration της γιαγια του -ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ :affraid - μεχρι και υδραυλικο εργατη της εχει βαλει...........
Εικόνα

πηγε και βρηκε και μια σειρα 1 :shock: και την κουβαλησε με το TD5 του που το roll cage τοχει βαλει παλι μονος του.................. :affraid
Εικόνα
Εικόνα

αντε να δουμε ποτε θα την φτιαξει κι αυτη..................
pouf Χωρίς σύνδεση

Άβαταρ μέλους

Δημοσίευσηαπό Χρήστος Δελλής » Σάβ Φεβ 04, 2012 5:15 pm

το 1 καμπριόλα θα ήταν γαμάτο!
DEFENDER 90 V8 3.9
MEGASQUIRTED
Χρήστος Δελλής Χωρίς σύνδεση

Άβαταρ μέλους

Δημοσίευσηαπό panos110 » Σάβ Φεβ 04, 2012 6:01 pm

Αυτος ο ανθρωπος στο Αγρινιο εχει γουστο!!!
Τι γλυκια μουρη που εχει αυτη η σειρουλα !!!
Σαν αυτο το σειρα ενα ηταν το πρωτο land rover που οδηγησα στη ζωη μου στις γαλλικες αλπεις πριν 23 χρονια.
Απο τοτε καταλαβα οτι αυτο το αυτοκινητο δεν ηταν σαν τα αλλα.Με μαγεψε το σιδερενιο σπαρτιατικο ταμπλω,το ασπρο κουμπακι που γυρναγε τη μιζα.
Η εμποτισμενη γνησια κουκουλα απο καραβοπανο που μοσχοβολαγε κι εδενε τοσο με τη μυρωδια του βουνου.
Τοτε ημουν 19 και δεν ειχα λεφτα για λαντ ροβερ.Ηξερα ομως οτι μια μερα θα επαιρνα ενα defender.
Το καταφερα στα 31 ευτυχως και το αγαπησα τοσο γιατι ταιριαζε με τον τροπο ζωης μου,γιατι καταλαβαινα για ποιο λογο εχει φτιαχτει ετσι και οτι αν και πιο συγχρονο διατηρουσε πιστα την επιτυχημενη συνταγη του 1948.
Με πηγε παντου,οπου εβλεπε το ματι μου,χωρις ζημιες και οσο περναγε ο καιρος τοσο δενομουν μ αυτο και κανενα νεο φανταχτερο ιαπωνικο μοντελο δεν μου περασε απο το μυαλο ν αγορασω.
Ηξερα καλα πλεον τι εκρυβαν κατω απο τ αεροδυναμικα φουτουριστικα πλαστικα και μου φαινονταν τοσο αστεια ολα με τα ψαλιδια και τα σουστοφυλλα πισω να προσπαθουν να με πεισουν οτι αυτη ειναι η προοδος στο χωμα.
Το ταλαιπωρησα πολυ,κουβαλησα ξυλα ,πετρες, βαρκες,οτι χρειαζομουν.
Το πιεσα,παντα ομως ενοιωθα που επρεπε να σταματησω και στα 10 χρονια εχω μονο ενα σπασμενο ημιαξονιο να σας δειξω απο λαθος δικο μου και του συνοδηγου μου σε αγωνα.
Επισης οδηγωντας το, καταλαβα οτι η θεση οδηγησης του δεν ειναι λαθος οπως υποστηριζουν οι αδαεις .
Ειναι το μονο αυτοκινητο απο το οποιο ο οδηγος βλεπει που πατανε οι τροχοι χωρις να εχει λαιμο καμηλοπαρδαλης
Χαιρομαι που αυτη η μικρη παρεα που ειμαστε εδω σκεφτομαστε πιστευω με τον ιδιο τροπο.
panos110 Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευσηαπό ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ » Σάβ Φεβ 04, 2012 6:52 pm

panos110 έγραψε:Αυτος ο ανθρωπος στο Αγρινιο εχει γουστο!!!
Σαν αυτο το σειρα ενα ηταν το πρωτο land rover που οδηγησα στη ζωη μου στις γαλλικες αλπεις πριν 23 χρονια.
Απο τοτε καταλαβα οτι αυτο το αυτοκινητο δεν ηταν σαν τα αλλα.Με μαγεψε το σιδερενιο σπαρτιατικο ταμπλω,το ασπρο κουμπακι που γυρναγε τη μιζα.
Η εμποτισμενη γνησια κουκουλα απο καραβοπανο που μοσχοβολαγε κι εδενε τοσο με τη μυρωδια του βουνου.
Τοτε ημουν 19 και δεν ειχα λεφτα για λαντ ροβερ.Ηξερα ομως οτι μια μερα θα επαιρνα ενα defender.
Το καταφερα στα 31 ευτυχως και το αγαπησα τοσο γιατι ταιριαζε με τον τροπο ζωης μου,γιατι καταλαβαινα για ποιο λογο εχει φτιαχτει ετσι και οτι αν και πιο συγχρονο διατηρουσε πιστα την επιτυχημενη συνταγη του 1948.
Με πηγε παντου,οπου εβλεπε το ματι μου,χωρις ζημιες και οσο περναγε ο καιρος τοσο δενομουν μ αυτο και κανενα νεο φανταχτερο ιαπωνικο μοντελο δεν μου περασε απο το μυαλο ν αγορασω.
Ηξερα καλα πλεον τι εκρυβαν κατω απο τ αεροδυναμικα φουτουριστικα πλαστικα και μου φαινονταν τοσο αστεια ολα με τα ψαλιδια και τα σουστοφυλλα πισω να προσπαθουν να με πεισουν οτι αυτη ειναι η προοδος στο χωμα.
Το πιεσα,παντα ομως ενοιωθα που επρεπε να σταματησω και στα 10 χρονια εχω μονο ενα σπασμενο ημιαξονιο να σας δειξω απο λαθος δικο μου και του συνοδηγου μου σε αγωνα.
Επισης οδηγωντας το, καταλαβα οτι η θεση οδηγησης του δεν ειναι λαθος οπως υποστηριζουν οι αδαεις .
Ειναι το μονο αυτοκινητο απο το οποιο ο οδηγος βλεπει που πατανε οι τροχοι χωρις να εχει λαιμο καμηλοπαρδαλης
Χαιρομαι που αυτη η μικρη παρεα που ειμαστε εδω σκεφτομαστε πιστευω με τον ιδιο τροπο.

+1000 :clap Τα λόγια σου μιλάνε στη καρδιά και στη ψυχή του κάθε defenderά.
defenderclub.gr

Ποτό και οδήγηση ποτέ μαζί

Εικόνα
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ Χωρίς σύνδεση

Άβαταρ μέλους

Δημοσίευσηαπό Χρήστος Δελλής » Σάβ Φεβ 04, 2012 9:18 pm

ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ έγραψε:
panos110 έγραψε:Αυτος ο ανθρωπος στο Αγρινιο εχει γουστο!!!

+1000 :clap Τα λόγια σου μιλάνε στη καρδιά και στη ψυχή του κάθε defenderά.

LAND ROVER DEFENDER is not a car is a WAY OF LIFE
DEFENDER 90 V8 3.9
MEGASQUIRTED
Χρήστος Δελλής Χωρίς σύνδεση

Άβαταρ μέλους

Δημοσίευσηαπό stratos tseos » Κυρ Φεβ 05, 2012 12:02 am

Δεν αγορασα Defender για να κανω off road...Κανω off road επειδη αγορασα Defender!!!!
Αληθινη ιστορια!!! Παρολα αυτα οταν γνωρισα τον Αρχιερεα των Defender Πανο Μακρινο καταλαβα οτι ειμαι μονο στην αρχη αυτης της αρρωστιας :shock:

υγ. Ζητηστε του να σας πει πως βγηκε το Αρχιερεας εχει γουστο!!!
stratos tseos Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευσηαπό sirros » Κυρ Φεβ 05, 2012 12:34 am

Ο Πανος ειναι ο μονος που αμα κατι δεν ειναι αγγλικο δεν το περνει , ακομα και σκυλο πηρε αγγλικο σετερ.χαχαχαχα
sirros Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευσηαπό panos110 » Κυρ Φεβ 05, 2012 1:43 am

sirros έγραψε:Ο Πανος ειναι ο μονος που αμα κατι δεν ειναι αγγλικο δεν το περνει , ακομα και σκυλο πηρε αγγλικο σετερ.χαχαχαχα

:lol: :lol: :lol: Και τι ηθελες ρε φιλε να κανω??? Ν αγορασω γιαπωνεζικο σκυλο????????????? :lol: :lol: :lol:
panos110 Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευσηαπό sirros » Κυρ Φεβ 05, 2012 11:17 am

http://petz-chinesecresteddog.blogspot.com/

αυτο πως σου φαινεται?
sirros Χωρίς σύνδεση

Δημοσίευσηαπό costecon » Κυρ Φεβ 05, 2012 12:08 pm

sirros έγραψε:http://petz-chinesecresteddog.blogspot.com/

αυτο πως σου φαινεται?

αν θέλετε κινέζικό....μόλις έφτασα στην "πανέμορφη" Κίνα....
You never be late, if it is a V8....
costecon Χωρίς σύνδεση

Άβαταρ μέλους

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Defender

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης